header

Brwi

Zabieg pigmentacji brwi zmienia diametralnie wygląd twarzy. Dlatego stylistka powinna włożyć dużo serca w wykonanie rysunku wstępnego z zaznaczeniem wszelkich punktów pomocniczych aby ostateczny obraz pięknie korespondował z urodą klientki.


Brwi metodą tribal lub kompakt
 polega na całkowitym wypełnieniu wcześniej narysowanego kształtu niczym mocna henna, jeśli kształt jest trafiony, pigment doskonale dopasowany, a praca profesjonalnie wykonana brwi powinny utrzymać się w skórze od 1 roku do kilku lat i powoli równomiernie się rozjaśniać. Brwi powinny mieć najszerszy punkt na przodach i zwężać się łagodnie na zewnątrz. Kształty zbyt okrągłe i zbyt szpiczaste nie wyglądają dobrze, ponieważ bardzo ściągają wzrok, Brwi powinny mieć kształt jak najbardziej zbliżony do naturalnego.

Brwi metodą włosków to sztuka rysowania pojedynczych włosków pod odpowiednim kątem. Mają one za zadanie imitację naturalnych włosków brwi. Praca ta jest zdecydowanie bardziej koronkowa, ale efekt końcowy nam to wynagradza. Rysunek brwi jest lekki i bardzo kobiecy.
Utrzymują się na skórze nieco krócej niż kompaktowe, dają efekt naturalnego światłocienia.
Można w przypadku całkowitego braku brwi wykonać najpierw jasny podkład metodą tribal i na to wyrysować ciemniejsze włoski lub pracować od razu wybranym kolorem. Wprawne stylistki używają 1, 2, a czasami nawet 3 kolorów aby nadać włoskom jak najbardziej zbliżony do naturalnego efekt.

Brwi podcień efekt chmurki położony pod naturalną linią włosów klienta, pozwala w ten sposób wzmocnić kształt i podkreślić go w sposób delikatny. Pracujemy wówczas modułem o większej liczbie igiełek, aby rysunek nie był zbyt dosadny.

Na szkoleniach Swiss Color pracujemy wszystkimi metodami, klientki mają również swoje życzenia, wówczas dłużej dopracowujemy rysunek wstępny, aby wspólnie z klientką znaleźć złoty środek.